Hlášení rozhlasu z 23.8.2022

Soukromá firma Moravos bude ve středu 24.  srpna  2022 v 9.55 hodin u nákupního střediska a v 10.15 hodin u obecního úřadu prodávat kuchyňské koření, krmiva pro domácí zvířata, krémy a masti, drogerii, hnojiva, konzumní brambory a jiné zboží.

Ředitelka Mateřské školy Francova Lhota oznamuje, že se ve čtvrtek 25. srpna 2022 v době od 8.00 do 15.00 hodin vybírá stravné pro měsíc září.  V tento den se koná informační schůzka pro rodiče nových dětí, které budou nastupovat do mateřské školy. Schůzka začíná v 15.00 hodin v mateřské škole.

Spolek Lačnovjané pro lepší Lačnov srdečně zve na 7. ročník kulturně-turistické akce Valašské túlání, která se bude konat v Lačnově, v sobotu 27. srpna. Cílem akce bude zdolání jedné ze sedmi turistických tras různé délky a náročnosti se starty v Lačnově, Horní Lidči, Lidečku, Valašských Kloboukách, v Tichově, na Ploštině a nově v Lužné. Po celý den bude připraven v Muzeu Vařákových pasek v Lačnově bohatý kulturní program pro děti i dospělé. V rámci programu se můžete těšit na cimbálovou muziku Kaňúr, živý skanzen, přehlídku starých řemesel a zvyků, přehlídku vojenské techniky, promítání filmů Orelcompeny a večerní zábavu se skupinou Quatro. Přijďte si užít krásný den plný valašské přírody, turistiky a zábavy.  Více informací naleznete na www.lacnovjane.cz

Valašská nadace a farnost Francova Lhota zvou veřejnost na lhotské dožínky, které se budou konat v neděli 28. srpna.  Program začíná ve 13.00 hodin dosečením obilí na poli kardinála Trochty. Potom bude ve 14.30 hodin dožínková mše v nádvoří muzea. Občerstvení je poté zajištěno.